Strefa Apple
Apple iPhone 12 64 GB biały
Apple iPhone 12 64 GB biały

3 899,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 512 GB Blue
Apple iPhone 14 512 GB Blue

7 198,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony

6 598,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple

8 999,00 zł

szt.

Głośniki


Głośniki - otul się ulubionymi dźwiękami

Głośniki przewodowe czy głośniki bezprzewodowe. Głośnik Bluetooth albo głośnik Wi-Fi. Głośniki JBL czy głośniki Sony. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i modeli głośników. Który będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę kupując głośnik?

 

Głośnik bezprzewodowy

Głośnik bezprzewodowy łączy się z urządzeniami przy pomocy technologii Bluetooth (najczęściej spotykane), Wi-Fi lub NFC. Standard AirPlay wykorzystywany jest natomiast w sprzętach firmy Apple.

 

Głośnik przewodowy

Jak nazwa sugeruje, w przypadku głośników przewodowych komunikacja z urządzeniem jest możliwa dzięki przewodom. Takie urządzenia posiadają złącza mini jack lub USB, do których podłączony jest kabel.

 

Jaki głośnik kupić

Jeśli szukasz głośników do telewizora, które mają uzupełnić zestaw kina domowego, warto kupić głośniki przewodowe. Kable zapewniają bowiem stabilniejsze połączenia i sygnał. Wybierając głośnik do smartfona lub głośnik do laptopa, wystarczy głośnik przenośny.

 

Głośnik przenośny - na co zwrócić uwagę

Szukając głośnika bezprzewodowego, warto przyjrzeć się sposobowi łączenia. Wybierając głośnik Bluetooth, masz największą pewność, że sprzęt zadziała. Większość urządzeń dostępnych na rynku obsługuje ten rodzaj łączności. Głośniki Wi-Fi wykorzystują natomiast sieć lokalną. Ich zasięg jest zdecydowanie większy niż w przypadku głośnika Bluetooth, bowiem ogranicza go wyłącznie siła sygnału sieci. Głośniki NFC mogą być parowane wyłącznie ze smartfonami obsługującymi ten standard zbliżeniowej komunikacji.

 

Głośnik bezprzewodowy - moc

Moc głośnika bezprzewodowego określa ilość decybeli, którą sprzęt jest w stanie wygenerować. Ze względu na małe rozmiary głośników przenośnych ich moc jest niewielka i oscyluje w granicach 10-20 W. Oczywiście im większa moc, tym większą przestrzeń można nagłośnić.

 

Bezprzewodowe głośniki - pasmo przenoszenia

m szersze pasmo przenoszenia odpowiadające za jakość dźwięków na różnej częstotliwości, tym lepsza jakość dźwięku. Podobnie jak w przypadku słuchawek nie warto kupować głośników, które działają w paśmie poniżej 20 Hz lub powyżej 20000 Hz. Te dźwięki nie są rejestrowane przez ludzkie ucho.

 

Zasilanie i bateria w głośnikach bezprzewodowych

Dobry głośnik bezprzewodowy to głośnik o długim czasie pracy. Głośniki przenośne bardzo często używane są w miejscach bez dostępu do źródła zasilania, dlatego tak istotna jest pojemna bateria. Najlepsze głośniki bezprzewodowe posiadają akumulatory o pojemności 7500 mAh, co zapewnia do 20 godzin ciągłej pracy. Istotną kwestią jest również sposób zasilania. W plener warto zabrać ze sobą głośniki z wymiennymi akumulatorami lub bateriami. Dobrym rozwiązaniem jest również głośnik zasilany USB. W takim przypadku wystarczy podłączyć urządzenie do telefonu lub powerbanka.

 

Wodoodporny głośnik

Używanie głośnika w plenerze zwiększa ryzyko jego zalania. Niespodziewany deszcz lub kubek rozlanego napoju mogą doprowadzić do awarii urządzenia. Aby temu zapobiec, warto wybrać głośnik wodoodporny. Wodoodporność urządzenia określana jest skalą IPX od 0 do 8. Im wyższa wartość, tym większy zakres ochrony.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium