Strefa Apple
Apple iPhone 12 64 GB biały
Apple iPhone 12 64 GB biały

3 899,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 512 GB Blue
Apple iPhone 14 512 GB Blue

7 198,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony

6 598,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple

8 999,00 zł

szt.

Karty pamięci


Karty pamięci - zwiększ przestrzeń na swoje pliki

Każde urządzenie ma ograniczoną pamięć wewnętrzną, na której można zapisywać dane (zdjęcia, filmy, pliki). Doskonałym sposobem na jej rozszerzenie są karty pamięci. Te nośniki danych umożliwiają wielokrotne zapisywanie i kasowanie treści.

 

Karty pamięci SD

Niegdyś najpopularniejszy rodzaj karty pamięci. Karty pamięci SD wyróżnia nie tylko stosunkowo duży rozmiar ( 24 x 32 x 2,1 mm), ale także wolna prędkość zapisu (45 MB/s). Karta ta może pomieścić maksymalnie 2 GB danych. Odmianą karty SD jest karta pamięci SDHC o pojemności od 4 GB do 32 GB. Umożliwia ona zapis danych z prędkością do 80 MB/s. Karty pamięci SDXC mogą pomieścić do 2 TB danych, a prędkość ich zapisu osiąga nawet 90 MB/s. Karty te wykorzystywane są głównie w profesjonalnej fotografii

 

Karty pamięci micro SD

To mniejszy odpowiednik tradycyjnej karty SD. Karty te różnią się głównie rozmiarem - karta pamięci micro SD (11 x 15 x 1 mm). Podobnie jak w przypadku kart pamięci SD, również karty pamięci micro SD możemy podzielić ze względu na ich pojemność. Karty pamięci micro SD mogą pomieścić do 2GB danych, microSDHC od 4GB do 32 GB, a microSDXC do 2TB.

 

Karty pamięci - uniwersalny nośnik danych

Bardzo często stosuje się pojęcia typu „karta pamięci do telefonu”, „karta pamięci do komputera” etc. Nazewnictwo to jest błędne, bowiem karty pamięci nie są kompatybilne z konkretnymi urządzeniami, ale slotami jakie te sprzęty posiadają

 

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na kartę pamięci

Proces ten może nieznacznie różnić się od siebie w zależności od modelu smartfona czy wersji systemu operacyjnego. Jest on jednak dość intuicyjny. Wystarczy w ustawieniach telefonu znaleźć opcję “Pamięć” lub pokrewną. Tam zazwyczaj mamy do wyboru pamięć wewnętrzną oraz kartę pamięci. W pamięci wewnętrznej wybieramy pliki, które nas interesują, a następnie wybieramy opcję “przenieś do” (lub podobną). Teraz jako miejsce docelowe wystarczy wskazać kartę pamięci. To wszystko.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium