Strefa Apple
Apple iPhone 12 64 GB biały
Apple iPhone 12 64 GB biały

3 899,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 512 GB Blue
Apple iPhone 14 512 GB Blue

7 198,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony

6 598,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple

8 999,00 zł

szt.

Ładowarki


Rodzaje ładowarek do telefonu, czyli jak szybko i bezpiecznie naładować swoje urządzenia

Sercem każdego urządzenia jest jego bateria. Dzięki ładowarkom Twoje sprzęty będą zawsze gotowe do działania. Ładowarki do telefonów i innych sprzętów różnią się między sobą m.in. rodzajem napięcia, a także sposobem działania. Mamy zatem ładowarki sieciowe, ładowarki indukcyjne czy ładowarki samochodowe.

 

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę do telefonu

Przed zakupem ładowarki do smartfona zwróć uwagę na moc urządzenia. Niektóre z modeli mogą poszczycić się mocą nawet ponad 100W. Pamiętaj jednak, aby była ona dopasowana do maksymalnej dopuszczalnej mocy zasilania sprzętu. Dzięki temu nie tylko szybko, ale również bezpiecznie, naładujesz swoje urządzenie.

Istotna jest również liczba i rodzaj wejść USB. Niektóre modele posiadają nawet do 5 slotów, dzięki czemu jednocześnie naładujesz kilka sprzętów. Większość ładowarek posiada wejście USB-A jednak warto sprawdzić ten aspekt przed zakupem.

Kupując ładowarkę do smartfonów i innych urządzeń mobilnych, wybierz taką z ekranem LCD, dzięki któremu możesz kontrolować poziom ładowania. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy ładowarka posiada wbudowane zabezpieczenie przed prądem zwrotnym oraz przepięciami.

 

Ładowarka indukcyjna

Ładowarki indukcyjne umożliwiają bezprzewodowe ładowanie smartfona. Wystarczy położyć na niej swój telefon i tyle. Specjalna cewka nadawcza (zwinięty przewód) wytwarza pole elektromagnetyczne, przez które płynie prąd. Smartfon natomiast posiada cewkę odbiorczą, która ten prąd pobiera.

 

Czy ładowarką indukcyjną można ładować każdy telefon

Ładowarki indukcyjne są kompatybilne wyłącznie urządzeniami obsługującymi standard QI - światowy standard ładowania indukcyjnego.

 

Szybkie ładowanie

Wiele modeli ładowarek, dzięki użyciu technologii Quick Charge lub Fast Charge, jest w stanie naładować baterię od 0 do 50% w zaledwie 15 minut. System szybkiego ładowania telefonu jest dostępny zarówno w ładowarkach sieciowych, jak i samochodowych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium