Strefa Apple
Apple iPhone 12 64 GB biały
Apple iPhone 12 64 GB biały

3 899,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 512 GB Blue
Apple iPhone 14 512 GB Blue

7 198,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony
Apple iPhone 14 Plus 256 GB czerwony

6 598,00 zł

szt.
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple
Apple iPhone 14 Pro 1 TB Deep Purple

8 999,00 zł

szt.

Zasilanie


Zasilanie - metody ładowania sprzętów

Chcąc zasilić swoje urządzenie, do dyspozycji masz tradycyjne ładowarki sieciowe oraz ładowarki samochodowe. Alternatywą dla takiego zasilania mogą być ładowarki indukcyjne lub powerbanki. Efektywne zasilanie w dużej mierze zależy od parametrów urządzeń ładujących. Bardzo często w specyfikacjach akcesoriów do zasilania widoczne są takie pojęcia jak moc, napięcie, wat, wolt czy amper. Co tak naprawdę oznaczają i jak wpływają na jakość zasilania?

 

Moc zasilania

Moc ładowarki (wyrażona w watach) powinna być dopasowana do maksymalnej dopuszczalnej mocy zasilania sprzętu. Przykładowo: aby skutecznie i szybko ładować telefon o mocy 20W, wybierz ładowarkę o takiej samej liczbie watów. Można je obliczyć, mnożąc ze sobą natężenie i napięcie.

 

Zasilanie telefonów i innych urządzeń mobilnych - natężenie i napięcie

Natężenie w urządzeniach zasilających wyrażone jest w amperach, a napięcie w woltach. Natężenie informuje o intensywności przepływu prądu. W teorii im wyższe, tym szybciej naładujesz swoje urządzenie. Standardowe napięcie wynosi 5 V. Aby zasilanie urządzeń przebiegało w bezpieczny sposób, warto zainwestować w sprzęt oferujący zabezpieczenia przed prądem zwrotny i przepięciami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium